Až u deseti procent obyvatel střední Evropy se vyskytují rozšířené žilky v obličeji. Neohrožují sice bezprostředně na životě, ale protože se jedná právě o nejviditelnější oblast, mohou nám pořádně pochroumat sebevědomí. Zbavte se těchto žilek pomocí laseru na naší klinice!

Laserový paprsek zacílíme přesně na postižené místo. Laser reaguje s červeným krevním barvivem a uzavře nežádoucí cévky. Takto tepelně zničené žilky tělo samo vstřebá. Díky tomu, že je paprsek přesně zacílen, nedojde k poškození okolní tkáně.

Zákrok trvá od pár vteřin po desítky minut, záleží to na četnosti rozšířených žilek a jejich síle. K velmi dobrému výsledku postačí obvykle jedno sezení, pokud je problém závažnějšího rázu, bývá potřeba absolvovat 2-3 sezení v odstupu 4-6 týdnů.

Zákrok je rychlý, neinvazivní a téměř bezbolestný. Pacienti jej vnímají jako malé štípnutí. Někdy se poté mohou vyskytnout drobné modřinky, které ale velmi rychle vymizí. Kýžený efekt se dostavuje po přibližně 4 týdnech.

Pozor, po ošetření laserem se na 4 týdny vyvarujte intenzivnímu slunění a přes den (i přes zimu) používejte krém s vysokým ochranným faktorem (40-100).